Vienpadsmito jubileju svin Dramaturgu teātris

Rītvakar savu vienpadsmito jubileju svinēs Dramaturgu teātris. Par savu dibināšanas dienu teātra ļaudis uzskata 17.martu, jo 2007.gadā šajā dienā notika pati pirmā šī teātra izrāde. Sākotnējos darbības gados izrādes tika rādītas gan Leļļu teātrī, gan Jaunajā Rīgas teātrī, gan Nacionālajā un Dailes teātrī, kā arī Maskavas namā, Austrumu robežā un citur, bet 2009.gada augustā Dramaturgu teātris beidzot atrada savas pastāvīgās mājas Rīgā, Kr. Barona ielā 130/3. Šajā laikā teātris ir audzis, tāpēc šobrīd notiek aktīvi iekārtošanas darbi skatītājiem (t.sk. bērniem un invalīdiem) piemērotākās telpās, lai teātris jau tuvākajā laikā varētu turpināt iesākto aktiermeistarības, personības pilnveidošanas un izrāžu iestudēšanas darbu.

Vienpadsmit gadu laikā, Dramaturgu teātris ir spējis saglabāt sākotnējo ieceri un tajā joprojām tiek iestudēti tikai un vienīgi mūsdienu latviešu autoru darbi. Līdz šim teātrī tikušas iestudētas 75 lugas, ko sarakstījuši daudzi gan sabiedrībai labi pazīstami, gan arī pavisam jauni autori – Andris Zeibots, Anna Jaunzeme, Anna Kerija Studente, Andrejs Saldavs, Andris Silamiķelis, Andris Ūdris, Austris Pirktiņš, Dainis Grīnvalds, Iveta Ķērpe, Jānis Jurkāns, Harijs Ammers, Hermanis Paukšs, Lelde Stumbre, Uldis Karlovs-Karlovskis un citi.

Mācības beigušas piecpadsmit Dramaturgu teātra aktiermeistarības studijas, savu diplomdarba izrādi H. Paukša „Ne jau drēbēs slēpjas meitenes skaistums!” šobrīd rāda 16.studija, 17.studija strādā pie savas otrās mācību izrādes, bet 18.studija uzsākusi darbu pie pirmās. Kopējais studiju absolventu skaits šajos gados ir sasniedzis 327, taču teātra galvenais režisors, dramaturgs un skatuves mākslas pedagogs Hermanis Paukšs ar domubiedru kolektīvu turpina darbu, lai jau šā gada aprīlī darbu varētu uzsākt 19.aktiermeistarības studija.

Daudzi studiju audzēkņi pēc 18 mēnešu mācībām ir papildinājuši Dramaturgu teātra aktieru sastāvu, vairāki ir devušies turpināt apgūt aktiera profesiju augstskolās, taču lielākais audzēkņu daudzums apmeklē nodarbības un mēģinājumus, lai jaukā, draudzīgā gaisotnē emocionāli izlādētos pēc saspringta ikdienas darba un apgūtu iemaņas valdīt pār sevi, pārvarēt kautrību, nedrošību un uztraukumu atbildīgos brīžos. Visi interesenti, kas ir sasnieguši 14 gadu vecumu, vēl var pagūt pieteikties nodarbībām, rakstot pieteikumu uz e-pasta adresi: hermanis.paukss@gmail.com, pieteikumā norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi un tālruņa numuru.

Šajos vienpadsmit gados par jauku tradīciju kļuvušas kopā sanākšanas un teātrim būtisku notikumu svinēšanas. Teātra jubilejas, studiju izlaidumi un Ziemassvētku ballītes vienmēr bijušas kupli apmeklētas, jautras un dalībniekiem neaizmirstamas. Arī šogad teātra dzimšanas dienas ballīte neizpaliks!

Vairāk informācijas par neatkarīgo Dramaturgu teātri var lasīt šeit:

https://www.dramaturguteatris.lv

Ja Jūs ir ieinteresējusi iespēja studēt aktiermeistarību, vairāk informācijas var skatīt šeit:

https://www.dramaturguteatris.lv/?page_id=84