Dramaturgu teātris nav tikai izrāžu vieta, bet arī vērtīga dzīves skola katram, kurš mācās un absolvē aktiermeistarības studiju – šobrīd notiek aktīva pieteikšanās nākamajā, 31. studijā, kas sāksies jau aprīlī.

Teātra galvenais režisors Hermanis Paukšs jau četrdesmit gadus nodarbojas ne vien ar režiju un rakstniecību, bet arī ar teātra pedagoģiju un laika gaitā ir izveidojis un turpina pilnveidot efektīvu aktieru apmācības sistēmu. Pēc Hermaņa Paukša izstrādātas apmācību metodes ar topošajiem jaunajiem aktieriem un aktrisēm studijā strādās pieredzējuši teātra pedagogi.

Dramaturgu teātris sabiedrībā plašāk pazīstams ar savu unikālo pieeju studijas audzēkņu atlasei un mācību darbam. Studijā tiek uzņemti visi, kas to vēlas un ir sasnieguši 14 gadu vecumu – bez iestājeksāmeniem vai citiem priekšnoteikumiem. Dalībnieku maksimālais vecums nav noteikts, un mācību programma ir izveidota tā, lai katrs, kam ir vēlēšanās iemācīties brīvi kustēties, sadzirdami un saprotami runāt, uzstāties lielas auditorijas priekšā, varētu iegūt visas šīs iemaņas. Ne visi interesenti piesakās mācībām studijā, lai pēc tās beigšanas aktīvi spēlētu teātrī. Daļa audzēkņu tikai vēlas paaugstināt savas izredzes citās profesijās, apgūstot iemaņas valdīt pār sevi, pārvarēt kautrību, nedrošību un uztraukumu atbildīgos brīžos, nezaudēt vēsu prātu kritiskās situācijās. Vēl citi apmeklē nodarbības, lai jaukā, draudzīgā gaisotnē emocionāli izlādētos pēc saspringta ikdienas darba.

Lai pieteiktos, sūti vārdu, uzvārdu, e-pastu un telefona numuru uz dramaturgu.teatris@gmail.com