Oktobrī mācību procesu Dramaturgu teātrī uzsākusi 30. mācību studija, kuras dalībnieki piecu mēnešu laikā apgūs prasmes brīvi uzstāties uz skatuves auditorijas priekšā, kā arī izkops publiskās runas iemaņas.

Pēc pirmajām tikšanās reizēm dzirdētas atsauksmes, ka šis bija saturīgākais vakars pēdējā laikā, ka izdevās paskatīties uz aktiera darbu no citas prizmas, ka bailes no skatuves ir absolūti normāla ķermeņa reakcija, ka patīkami pārsteidz nepiespiestā studijas atmosfēra un ka gribas nākt atkal.

Mācību laikā savu ilggadīgo pieredzi studijas audzēkņiem nodod Dramaturgu teātra galvenais režisors H. Paukšs, teātra pedagoģe, režisore un aktrise Gunta Kusiņa, kā arī citi pieredzējuši teātra pedagogi. Studijā tiek uzņemti visi, kas to vēlas un ir sasnieguši 14 gadu vecumu – bez iestājeksāmeniem vai citiem priekšnoteikumiem. Mācību programma ir izveidota tā, lai katrs, kam ir vēlēšanās iemācīties brīvi kustēties, sadzirdami un saprotami runāt, uzstāties lielas auditorijas priekšā, varētu iegūt visas šīs iemaņas. Ne visi interesenti piesakās mācībām studijā, lai pēc tās beigšanas aktīvi spēlētu teātri. Daļa audzēkņu tikai vēlas paaugstināt savas izredzes citās profesijās, apgūstot iemaņas valdīt pār sevi, pārvarēt kautrību, nedrošību un uztraukumu atbildīgos brīžos, nezaudēt vēsu prātu kritiskās situācijās. Vēl citi apmeklē nodarbības, lai jaukā, draudzīgā gaisotnē emocionāli izlādētos pēc saspringta ikdienas darba.

Tikmēr Dramaturgu teātrī oktobra mēnesī ir iespējams noskatīties vairākas izrādes. 16. oktobrī skatītājiem tiks demonstrēta dramaturga un režisora Hermaņa Paukša komēdija  „Drošās dienas”, kuras galvenās tēmas ir atbildība, bezatbildība un pedagoģija. Savukārt 18. oktobrī uz skatuves plosīsies dramaturģes un režisores Kerijas Margo absurdās drāmas „Iespēja atgriezties” spilgtie tēli, ļaujot skatītājiem ceļot laikā un dziļāk ieskatīties cilvēku liktenī.