H.Paukša lugas „Nekur tu nespruksi, gardā!” iestudējums diplomdarbā

Drīz vien pēc tā, kad auklīte izstāsta meitenei pasaciņu par vampīru, tas sāk nākt pie meitenes ciemos un sūkt visiem asinis. Kā viss noslēgsies – to varēs uzzināt visi, kas nākamajā pavasarī atnāks uz Dramaturgu teātri un noskatīsies Hermaņa Paukša jaunāko komēdiju „Nekur tu nespruksi, gardā!”

Lomās šajā lugā iejutīsies 35 Dramaturgu teātra 20.studijas audzēkņi, kuriem šī būs trešā, diplomdarba izrāde un pieci teātra pamatsastāva aktieri. Decembrī uz skatuves sākušies pirmie lugas mēģinājumi režisoru Guntas Kusiņas un H.Paukša vadībā, bet izrādes studijas audzēkņu draugiem, radiem un citiem Dramaturgu teātra draugiem būs iespējams noskatīties nākamā gada martā.

Tikmēr, vēl visu decembri 21.studijas audzēkņi gatavojas rādīt savu pirmo izrādi ” Banāni, ķiploki, desas un mērkaķi”, bet 22.studija turpina slīpēt prasmes aktiermeistarību nodarbībās.

Dramaturgu teātris ir sabiedrībā plašāk pazīstams ar savu unikālo pieeju studijas audzēkņu atlasei un mācību darbam. Saskaņā ar šo pieeju, studijā tiek uzņemti visi, kas to vēlas un ir sasnieguši 14 gadu vecumu – bez iestājeksāmeniem vai citiem priekšnoteikumiem. Tie, kam ir vēlēšanās pamēģināt realizēt sevi uz skatuves, var pieteikties nodarbībām Dramaturgu teātra nākamajā, 23. studijā, kas darbu sāks nākamā gada aprīlī. Mācību process studijā ilgst 18 mēnešus, pirmos piecus no tiem studijas audzēkņi nodarbojas ar vingrinājumiem, izveido nepieciešamo zināšanu un prasmju bāzi aktiermeistarībā, skatuves runā un kustībā, bet pārējā laikā ar studijas dalībniekiem tiek iestudētas un parādītas trīs mācību izrādes. Pieteikšanās un dalībnieku reģistrācija pie studijas vadītāja Hermaņa Paukša, rakstot pieteikumu uz e-pasta adresi: hermanis.paukss@gmail.com, pieteikumā norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi un tālruņa numuru.

Dramaturgu teātris šobrīd ir vienīgais teātris Latvijā, kur tiek iestudētas tikai un vienīgi mūsdienu latviešu autoru jaunākās lugas. Teātris atrodas Rīgā, K. Barona ielā 130/12. Vairāk informācijas par teātri un nodarbībām studijā skatīt šeit: www.dramaturguteatris.lv