Dramaturgu teātris svin deviņu gadu jubileju

Fotogrāfs: Māris Rauba
Fotogrāfs: Māris Rauba

Šomēnes savu devīto gadskārtu svin neatkarīgais Dramaturgu teātris. Par savu dibināšanas dienu teātra ļaudis uzskata 17.martu, kad nu jau deviņus gadus atpakaļ – 2007.gadā šajā dienā notika pirmā izrāde “Padomju sekss”. Tajā ietilpa divas Hermaņa Paukša lugas – “Pirmā sniega sindroms” un “Baloža skelets”. Pirmos gadus aizvadījis “viesizrāžu” režīmā, kad izrādes tika rādītas gan Leļļu teātrī, gan Jaunajā Rīgas teātrī, pat Nacionālajā un Dailes teātrī, kā arī Maskavas namā, Austrumu robežā un citur, 2009. gada augustā Dramaturgu teātris beidzot atrada savas pastāvīgās mājas Kr. Barona ielā 130/3, un šobrīd šajās telpās teātrim ir jau trīs mēģinājumu zāles un studijas telpa, savukārt skatītājus gaida mājīgā Kamerzāle.

Deviņu gadu laikā, Dramaturgu teātris ir spējis saglabāt sākotnējo ieceri un tajā joprojām tiek iestudēti tikai un vienīgi mūsdienu latviešu autoru darbi. Līdz šim teātrī tikušas iestudētas 65 lugas, ko sarakstījuši 13 gan sabiedrībai labi pazīstami, gan arī pavisam jauni autori – Andris Zeibots, Hermanis Paukšs, Anna Jaunzeme, Iveta Ķērpe, Andris Silamiķelis, Andris Ūdris, Austris Pirktiņš, Uldis Karlovs-Karlovskis un citi.

Mācības beigušas vienpadsmit Dramaturgu teātra aktiermeistarības studijas, savu diplomdarba izrādi H.Paukša „Picu pasūtījāt?” parādījusi arī 12.studija, 13.studija strādā pie otrās mācību izrādes, bet 14.studija – pie pirmās. Kopējais studiju absolventu skaits šajos gados ir sasniedzis 220, taču teātra galvenais režisors, dramaturgs un skatuves mākslas pedagogs Hermanis Paukšs turpina darbu, un jau šā gada aprīlī darbu uzsāks 15.aktiermeistarības studija.

Daudzi studiju audzēkņi pēc 18 mēnešu mācībām ir papildinājuši Dramaturgu teātra aktieru sastāvu, vairāki ir devušies turpināt apgūt aktiera profesiju augstskolās, taču lielākais audzēkņu daudzums apmeklē nodarbības, lai jaukā, draudzīgā gaisotnē emocionāli izlādētos pēc saspringta ikdienas darba un apgūtu iemaņas valdīt pār sevi, pārvarēt kautrību, nedrošību un uztraukumu atbildīgos brīžos. Visi interesenti, kas ir sasnieguši 14 gadu vecumu, vēl var pagūt pieteikties nodarbībām, rakstot pieteikumu uz e-pasta adresi: hermanis.paukss@gmail.com, pieteikumā norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi un tālruņa numuru.

Šajos deviņos gados par jauku tradīciju kļuvušas kopā sanākšanas un teātrim būtisku notikumu svinēšana. Teātra jubilejas, studiju izlaidumi un Ziemassvētku ballītes vienmēr bijušas kupli apmeklētas, jautras un dalībniekiem neaizmirstamas. Arī teātra devītās dzimšanas dienas ballīte neizpalika!