Teātra sezona vasarā turpinās

Afiša julijs 2015Kad teātra sezona jau it kā ir beigusies un citi devušies lielajās brīvdienās, Dramaturgu teātris turpina darbu un sniedz iespēju baudīt teātra mākslu arī kādā vēsākā vasaras vakarā. Jūlijā skatītāju uzmanībai tiks piedāvāti trīs latviešu mūsdienu dramaturgu jaunāko darbu iestudējumi, kas savas pirmizrādes piedzīvojuši aizvadītajā pavasarī.

Tā trešdien, 8. jūlijā varēs izsmieties, vērojot notikumus liriskajā komēdijā “Nekādu problēmu”, kuras dramaturgs un režisors ir Austris Pirktiņš. Izabella Voltēra ir parādā lielu naudu nepareizajiem cilvēkiem. Lai tiktu galā ar šo problēmu, viņa nolemj lūgt palīdzību vecam draugam, kam ir nelielas problēmas ar alkoholu. Interesanti, ka vienā no galvenajām lomām šajā izrādē skatītājiem būs iespēja vērot rakstnieku un režisoru Andri Zeibotu.

21. jūlijā skatītāji varēs vēlreiz noskatīties Hermaņa Paukša 2002. gadā sarakstīto lugu “Godīgā meitene”, režisors Andrejs Saldavs. Darba autors par šīs lugas žanru saka – tā ir anekdote. Anekdote jeb jautra, spirdzinoša komēdija! Vai maz pasaulē ir palikušas godīgas meitenes? Izrādās, ka ir un ir arī tādas, no kurām vērts ņemt piemēru! Lugas pamatā ir stāsts par meiteni, kas ņem likteni pašas rokās un, lai gan viņas bizness attīstās, saglabā arī savus morāles principus. Latvijas Dramaturgu ģilde lugu “Godīgā meitene” savulaik ieteikusi teātriem kā vienu no labākajām un piemērotākajām skatuvei.

Bet 28. jūlijā būs redzama pavisam “svaiga”, š.g. aprīlī pirmizrādi piedzīvojusī, viena no jaunākajām Andra Zeibota lugām – pravietiskā šausmu komēdija “Melnais pasts” Hermaņa Paukša inscenējumā, režisori Andris Zeibots un Gunta Kusiņa. Šis žanrs latviešu dramaturģijā ir mazāk zināms un būs tuvāks tiem skatītājiem, kam patīk tādas Tima Bērtona filmas kā “Bītldžūss”, “Čārlijs un šokolādes fabrika” vai leļļu filma “Līgava līķis”. Ir 1914. gads, bet kāda maza ciemata iedzīvotāji pat nenojauš, ka tuvojas Pirmais pasaules karš. Pakāries vietējā pasta priekšnieks un viņa vietā ciematā ierodas dīvains briesmonis.