Jau 20. studijas diplomdarbs tiek rādīts Dramaturgu teātrī

Foto – Marta Skuja

Visu marta mēnesi vairākās izrādēs Dramaturgu teātra 20. studijas audzēkņu draugi, radi un citi teātra interesenti varēs noskatīties Hermaņa Paukša jaunāko komēdiju „Nekur tu nespruksi, gardā!” autora inscenējumā. Drīz vien pēc tā, kad auklīte izstāsta meitenei pasaciņu par vampīru, tas sāk nākt pie meitenes ciemos un sūkt visiem asinis. Ar ko tas beigsies – to varēs uzzināt tie, kas atnāks uz Dramaturgu teātri noskatīties šo iestudējumu!

Izrādes veidošanā piedalījies viss teātra radošais kolektīvs, lomās iejutušies 34 Dramaturgu teātra 20.studijas audzēkņi, kuriem šī būs trešā, diplomdarba izrāde, un pieci teātra pamatsastāva aktieri.

Tikmēr 21.studijas audzēkņi turpina darbu pie savas otrās mācību izrādes, H. Paukša lugas „Pūces totēma cilts” iestudējuma, ko gatavojas parādīt skatītājiem š.g. maijā, bet 22.studijas audzēkņi šomēnes ir pirmo reizi kāpuši uz Dramaturgu teātra skatuves, lai iestudētu savu pirmo mācību izrādi, H.Paukša „Pūķa brokastis”.

Tie, kam ir vēlēšanās pamēģināt realizēt sevi uz skatuves, var pieteikties nodarbībām Dramaturgu teātra nākamajā, 23. studijā, kas darbu sāks jau aprīlī. Studijā tiek uzņemti visi, kas to vēlas un ir sasnieguši 14 gadu vecumu – bez iestājeksāmeniem vai citiem priekšnoteikumiem. Mācību process ilgst 18 mēnešus, pirmos piecus no tiem studijas audzēkņi nodarbojas ar vingrinājumiem, izveido nepieciešamo zināšanu un prasmju bāzi aktiermeistarībā, skatuves runā un kustībā, bet pārējā laikā ar studijas dalībniekiem tiek iestudētas un parādītas trīs mācību izrādes. Pieteikšanās un dalībnieku reģistrācija pie studijas vadītāja Hermaņa Paukša, rakstot pieteikumu uz e-pasta adresi: hermanis.paukss@gmail.com, pieteikumā norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi un tālruņa numuru.

Dramaturgu teātris šobrīd ir vienīgais teātris Latvijā, kur tiek iestudētas tikai un vienīgi mūsdienu latviešu autoru jaunākās lugas. Teātris atrodas Rīgā, K. Barona ielā 130/12. Vairāk informācijas par teātri un nodarbībām studijā skatīt šeit: www.dramaturguteatris.lv