Lugas „Rokenrols ir miris, bet mēs vēl nē” iestudējums

Foto: Andrejs Saldavs

Dramaturgu teātra režisors Andrejs Saldavs uzsācis darbu pie jaunas lugas – drāmas „Rokenrols ir miris, bet mēs vēl nē” jeb „Svēto govju maršs” iestudējuma. Trīs jaunieši pēc jautri aizvadītas nakts atgriežas savā dzīvoklī, un tur viņu sākotnēji vieglās un nepiespiestās sarunas no rotaļīgas ironijas pakāpeniski pārvēršas spriedumos par dzīvi, pakāpeniski atklājot patiesās būtības un rīcības vienam pret otru īstos motīvus.

“Neatkarīgi no mūsu rīcības mums nākas dzīvot tālāk,” tā par topošā iestudējuma galveno vēstījumu saka lugas autors, Dramaturgu teātra aktieris un režisors A.Saldavs, kuram šis ir pirmais mēģinājums pievērsties dramaturģijas lauciņam. Lomās izrādē būs skatāmi Dramaturgu teātra aktieri Anna Paukša, Zane Karpenko un arī pats lugas autors. Lugu ”Rokenrols ir miris, bet mēs vēl nē” jeb „Svēto govju maršs” skatītajiem plānots parādīt šā gada nogalē.

Bet jau drīzumā – š.g. oktobrī uz Dramaturgu teātra Kamerzāles skatuves būs skatāma Harija Ammera lugas „Uzmanību – ziemeļmeitas!” izrāde (režisors Aldis Pommers). Luga ir par vientuļu cilvēku iepazīšanos ar interneta portālu starpniecību, gluži kā Jaunā Rīgas teātra izrādes „Latviešu mīlestība” turpinājums pēc desmit gadiem. Avīžu sludinājumus jau sen nomainījuši sludinājumi interneta portālos un čats, bet tīri cilvēciskās problēmas kopš tiem laikiem nav mainījušās. Mūsu datorizētajā laikmetā tās ir kļuvušas tikai vēl skaudrākas, un atsvešinātība starp cilvēkiem pieaug ar katru jaunu tehnoloģijas atklājumu, ar katru jaunu viedtālruņa modeli.

Dramaturgu teātris šobrīd ir vienīgais teātris Latvijā, kur tiek iestudētas tikai un vienīgi mūsdienu latviešu autoru jaunākās lugas. Teātris atrodas Rīgā, Kr. Barona ielā 130/3 (ieeja no Zemitāna ielas). Biļetes uz izrādēm var iegādāties bezrindas.lv.