“Dižais gars” uz skatuves

Fotogrāfs: Andrejs Saldavs

Maijā Dramaturgu teātrī var noskatīties dramaturga un režisora Andra Zeibota jaunākās lugas “Dižais gars” iestudējumu. Uzveduma režisors ir teātra galvenais režisors Hermanis Paukšs,  lomās izrādē skatāmi Dramaturga teātra 15. aktiermeistarības studijas audzēkņi, kam tā ir otrā mācību izrāde. Studijas audzēkņu radi, draugi un citi teātra mākslas cienītāji visu mēnesi vairākās izrādēs šo darbu varēs noskatīties Dramaturgu teātra Kamerzālē.

Lugas žanrs ir fantastiska sociāla komēdija – skatītājs varēs vērot cīņu par varu akmens laikmeta ciltī! Turpinot savus pētījumus par manipulācijas tehnikām sabiedriskajā vidē, A.Zeibots piedāvā fantastisku vidi un stāsta par to, kā miljoniem gadu pirms mūsu ēras pirmatnējā kopienā senie manipulatori savai tā laika pirmatnējai sabiedrībai, iespējams, varētu būt radījuši dievekļus.

„Mūsdienās, kad pie pasaules lielvalstu vadības stūres nāk manipulatori, kad sociālajos tīklos un mēdijos vairs ne sacensības ietvaros, bet jau šizofrēniskā apmātībā notiek varas kritiķu un tās atbalstītāju kari, es gribu teikt: neņemiet šo jezgu pārāk nopietni! Apzinieties, ka iesaistīties šajā manipulāciju ļembastā nozīmē tikai atbalstīt šo ārprātu! Kaut arī tā nav pozitīva izeja, es saku: smejieties par tiem, kas grib jūs izaicināt, neatbildiet viņiem neko – jo manipulatoriem ļoti nepatīk, ka viņus ignorē!” Tā par savu jaunāko darbu saka lugas autors.

Vēl šomēnes 11. maijā Dramaturgu teātra Kamerzālē var noskatīties komēdiju „Džungļu joki” (dramaturgs A.Zeibots, režisori H. Paukšs, G. Kusiņa, A. Zeibots), 24. maijā komēdiju „Samainītie” (dramaturgs un režisors H.Paukšs), 26. maijā dramatisku komēdiju ar iedvesmojošu noslēgumu „Roku dzelžos uz brīvību” (dramaturģe un režisore Anna Kerija Studente) un 30. maijā A.Ūdra drāmu „Skumja melodija” (režisors A.Saldavs).

Dramaturgu teātris šobrīd ir vienīgais teātris Latvijā, kur tiek iestudētas tikai un vienīgi mūsdienu latviešu autoru jaunākās lugas. Teātris atrodas Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 130/3 (ieeja no Zemitāna ielas). Biļetes uz izrādēm var iegādāties teātra kasē pirms izrādes. Visu izrāžu sākums plkst. 19:30.