Studijas izlaidums Dramaturgu teātri

Visi kopāNākamās nedēļas nogalē izlaidumu svinēs 24 Dramaturgu teātra četrpadsmitās studijas audzēkņi, daudzi no tiem arī turpmāk ir nolēmuši nodarboties ar teātri un papildinās šī teātra aktieru trupu. Studiju laikā katrs no topošajiem aktieriem ar labām sekmēm piedalījās trīs lugu iestudējumos. Turpinot darbu pie trešās no tām, martā pirmizrādi piedzīvojušās Hermaņa Paukša un Andra Zeibota lugas „Gaisma tualetē” iestudējuma, ir nolemts šo studijas diplomdarbu izrādi padarīt pieejamu plašākam skatītāju lokam un iekļaut teātra repertuārā nākamajā rudenī vai ziemā.

Mācību procesā studijas audzēkņiem savu ilggadīgo pieredzi nodeva teātra galvenais režisors Hermanis Paukšs, teātra pedagoģe un aktrise Gunta Kusiņa, dramaturgs Andris Zeibots un citi pieredzējuši pedagogi un režisori. Bez jau minētās diplomdarba izrādes ar studijas audzēkņu aktīvu līdzdalību tika iestudētas un skatītājiem parādītas vēl divas lugas – H. Paukša komēdija “Pūķa brokastis” un Andra Ūdra luga “Septiņas pēdas zem zemes”. Vairākiem topošajiem aktieriem jau studiju laikā bija iespēja piedalīties arī citos – teātra repertuāra iestudējumos.

Kā jau minēts, š.g. aprīlī darbu sākusi Dramaturgu teātra jaunā, 17. aktiermeistarības studija, un jaunās studijas audzēkņu skaits pārsniedz simtu. Vairāk informācijas par aktiermeistarības studijām var skatīt šeit: http://www.dramaturguteatris.lv/?page_id=84

Dramaturgu teātris šobrīd ir vienīgais teātris Latvijā, kur tiek iestudēti tikai un vienīgi mūsdienu latviešu autoru darbi. Teātris atrodas Kr. Barona ielā 130/3 (ieeja no Zemitāna ielas). Biļetes uz izrādēm var iegādāties teātra kasē pirms izrādes. Visu izrāžu sākums plkst. 19:30.