Dramaturgu teātra studiju audzēkņu darbi

Fotogrāfs: Solvita Stengrēvica - Grāvīte
Fotogrāfs: Solvita Stengrēvica – Grāvīte

Martā Dramaturgu teātrī turpinās radošs triju šā teātra aktiermeistarības studiju audzēkņu darbs pie dažādiem iestudējumiem. Šajā mēnesī pēc intensīva aktiermeistarības kursa apgūšanas darbu pie savas pirmās mācību izrādes, H. Paukša lugas visai ģimenei “Banāni, ķiploki, desas un mērkaķi”, uzsākuši 16. studijas audzēkņi.  Turpmākos četrus mēnešus teātra galvenā režisora Hermaņa Paukša vadībā topošie aktieri iejutīsies šīs komiskās pasakas varoņu lomās.

Kā jau ierasts, Dramaturgu teātrī vislielākā uzmanība tiek veltīta darbam ar studiju audzēkņiem, tādēļ arī šī iestudējuma veidošanā piedalīsies viss teātra radošais kolektīvs, savā pieredzē ar studijas audzēkņiem dalīsies arī vairāki teātra pamatsastāva aktieri. Lugas “Banāni, ķiploki, desas un mērkaķi” izrādes studijas audzēkņu draugiem, radiem un visiem teātra cienītajiem būs iespējams noskatīties šī gada jūlijā.

Tikmēr marta pirmajās dienās noslēdzās darbs pie teātra 14. studijas diplomdarba – Hermaņa Paukša un Andra Zeibota 2016. gadā tapušās komēdijas “Gaisma tualetē” iestudējuma (režisors Andris Zeibots), un šo izrādi ir iespējams noskatīties Kamerzālē visu šo mēnesi, bet Dramaturgu teātra 15. aktiermeistarības studijas audzēkņi turpina darbu pie savas otrās mācību izrādes, dramaturga un režisora Andra Zeibota jaunākās lugas “Dižais gars”  (režisors H.Paukšs) un gatavojas to parādīt jau šī gada maijā.

Atgādināsim, ka visi interesenti, sākot ar 14 gadu vecumu, vēl var pieteikties nodarbībām Dramaturgu teātra nākamajā, 17. studijā, kas darbu sāks aprīlī. Mācību process studijā ilgst 18 mēnešus, pirmos piecus no tiem studijas audzēkņi nodarbojas ar vingrinājumiem, izveido nepieciešamo zināšanu un prasmju bāzi aktiermeistarībā, skatuves runā un kustībā, bet pārējā laikā ar studijas dalībniekiem tiek iestudētas un parādītas trīs mācību izrādes. Pieteikšanās un dalībnieku reģistrācija pie studijas vadītāja Hermaņa Paukša, rakstot pieteikumu uz e-pasta adresi: hermanis.paukss@gmail.com., pieteikumā norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi un tālruņa numuru.

Ja Jūs ir ieinteresējusi iespēja studēt aktiermeistarību, vairāk informācijas var skatīt šeit:
http://www.dramaturguteatris.lv/?page_id=84

Dramaturgu teātris un studija atrodas K. Barona ielā 130/3 (ieeja no Zemitāna ielas)