Andra Zeibota lugas “Dižais gars” iestudējums

Fotogrāfs: Artūrs Behmanis-Bergmanis
Fotogrāfs: Artūrs Behmanis-Bergmanis

Turpinot darbu pie mūsdienu latviešu autoru jaunāko lugu iestudējumiem, februārī Dramaturgu teātrī uzsākts darbs pie dramaturga un režisora Andra Zeibota jaunākās lugas “Dižais gars” uzveduma. Lugas žanrs ir fantastiska sociāla komēdija, un šoreiz skatītājs varēs vērot cīņu par varu akmens laikmeta ciltī! Turpinot savus pētījumus par manipulācijas tehnikām sabiedriskajā vidē, A. Zeibots piedāvā fantastisku vidi un stāsta par to, kā miljoniem gadu pirms mūsu ēras pirmatnējā kopienā senie manipulatori savai tā laika pirmatnējai sabiedrībai, iespējams, varētu būt radījuši dievekļus.

„Mūsdienās, kad pie pasaules lielvalstu vadības stūres nāk manipulatori, kad sociālajos tīklos un mēdijos vairs ne sacensības ietvaros, bet jau šizofrēniskā apmātībā notiek varas kritiķu un tās atbalstītāju kari, es gribu teikt: neņemiet šo jezgu pārāk nopietni! Apzinieties, ka iesaistīties šajā manipulāciju ļembastā nozīmē tikai atbalstīt šo ārprātu! Kaut arī tā nav pozitīva izeja, es saku: smejieties par tiem, kas grib jūs izaicināt, neatbildiet viņiem neko – jo manipulatoriem ļoti nepatīk, ka viņus ignorē!” Tā par savu jaunāko darbu saka lugas autors.

Lugas “Dižais gars” iestudējuma režisors ir teātra galvenais režisors Hermanis Paukšs, lomās topošajā izrādē būs skatāmi Dramaturga teātra 15. aktiermeistarības studijas audzēkņi, un tā būs topošo aktieru otrā mācību izrāde. Studijas audzēkņu radi, draugi un citi teātra mākslas cienītāji varēs šo darbu vairākās izrādēs noskatīties Dramaturgu teātra Kamerzālē jau šī gada maijā.

Bet februārī Dramaturgu teātrī vēl var paspēt noskatīties H.Paukša komēdiju „Patiesi godīgais ceļa vārds” A.Zeibota režijā (22. un 23. februārī) un A. Ūdra sociāli politisko komēdiju ar laimīgām beigām “Sveķainie cīsiņi” (28. februārī).

Dramaturgu teātris šobrīd ir vienīgais teātris Latvijā, kur tiek iestudētas tikai un vienīgi mūsdienu latviešu autoru jaunākās lugas. Teātris atrodas Rīgā, K. Barona ielā 130/3 (ieeja no Zemitāna ielas). Biļetes uz izrādēm var iegādāties teātra kasē pirms izrādes. Visu izrāžu sākums plkst. 19:30.