Dramaturgu teātra izrādes augustā

Fotogrāfs: Andrejs Saldavs
Fotogrāfs: Andrejs Saldavs

Neskatoties uz vasaras brīvdienām, teātra sezona nav beigusies un nekad nebeidzas, jo Dramaturgu teātrī tā turpinās arī augustā! Skatītājiem šomēnes tiek piedāvāta iespēja baudīt teātra mākslu, noskatoties vairākas jau atzinību guvušas izrādes, un četrus vakarus atkal sastapties ar latviešu mūsdienu dramaturgu darbu iestudējumiem.

11. augustā skatītāji varēs tikties ar A. Zeibota pravietiskās šausmu komēdijas “Melnais pasts” varoņiem Hermaņa Paukša inscenējumā, izrādes režisori ir Andris Zeibots un Gunta Kusiņa. Ir 1914. gads, bet kāda maza ciemata iedzīvotāji pat nenojauš, ka tuvojas Pirmais pasaules karš. Pakāries vietējā pasta priekšnieks, un viņa vietā ciematā ierodas dīvains briesmonis. Šis hororfarsa žanrā sarakstītās lugas iestudējums ir guvis lielu atzinību.

17. augustā varēs vēlreiz noskatīties H.Paukša 2002. gadā sarakstīto komēdiju “Godīgā meitene”, režisors Andrejs Saldavs. Lugas pamatā ir pavisam vienkāršs, anekdotisks notikums – māsa savam brālim lūdz aizdot naudu jaunām kurpēm, bet brālis atsaka un piedāvā māsai naudu nopelnīt, pajokojot, ka māsa varētu viņam piegādāt meitenes. Viens gadījums noved pie nākamā, un tālāko notikumu virkne jau katram ir jānovērtē pašam, skatoties izrādi.

Bet 26. augustā tiks izrādīta A.Zeibota psiholoģiskā drāma “Radio “Lux”” par varas iegūšanas spēlēm mūsdienās. Lai kāds nonāktu pie varas un cits, pateicoties tam, varētu saglābt savu “slīkstošo” biznesu, tiek lietoti visi iespējamie līdzekļi – viltus draudzība, psiholoģiskas manipulācijas un atklāts spiediens. Lai iegūtu atpazīstamību pirms vēlēšanām, jauna politiķe nokļūst populāra dīdžeja Šona raidījumā raidstacijā “Radio LUX”…

Visbeidzot, mēneša nobeigumā 31. augustā, pēc gadu garas pauzes, atkal ir iespēja pārdzīvot un šausmināties netipiskā izrādē, kas cilvēkiem ir likusi raudāt, smieties un pārdomāt dzīvi, vērojot teātra repertuārā kopš 2014. gada esošo Ulda Karlova – Karlovska simbolisko drāmu dzejā „Nav laimes”. Tā kā atsauksmes par šo darbu ir bijušas visdažādākās, lai gūtu pilnvērtīgu iespaidu, katram ir iespēja atnākt un noskatīties pašam!