Dramaturgu teātris turpina sezonu

Fotogrāfs: Andris Silamiķelis
Fotogrāfs: Andris Silamiķelis

Dramaturgu teātris turpina sezonu un sniedz saviem cienītājiem iespēju maijā noskatīties vairākas izrādes no teātra repertuāra. Skatītāju uzmanībai tiek piedāvāti gan tādi latviešu mūsdienu dramaturgu jaunāko darbu iestudējumi, kas savas pirmizrādes piedzīvojuši aizvadītajā gadā, gan pavisam “svaigi” darbi, kas pirmo reizi bija redzami uz Kamerzāles skatuves tikai šajā pavasarī.

Tā otrdien, 17. maijā būs skatāma aktiera un dramaturga Austra Pirktiņa komēdija visai ģimenei “Dziļi, dziļi mežā”. Šī izrāde ir laba iespēja jaunākās paaudzes skatītājiem kopā ar vecākiem apmeklēt Dramaturgu teātri. Mazais Lāčuks ir apmaldījies dziļi, dziļi mežā un nevar atrast mammu un tēti. Lai atrastu mājas, viņam palīgā nāk Zaķis un Krauklis. Tikmēr Lapsa un Vilks terorizē visus meža iemītniekus un grib arī Lāčuku izmantot saviem ļaunajiem plāniem. Iestudējuma režisors ir pats dramaturgs.

Piektdien, 27. maijā, teātra mākslas cienītāji tiek aicināti novērtēt jaunās autores Annas Jaunzemes 2014. gadā tapušās lugas “Aveņu smalkmaizītes” iestudējumu. Tā ir suģestējoša drāma, kuras pamatā ir stāsts par diviem cilvēkiem, kas nejauši satiekas parkā, lai katrs savā veidā viens otram palīdzētu. Abu starpā rodas neparasts jūtu sajaukums – šaubas, neticība, pat izmisums. Brīžiem nereālais mijas ar neizbēgamo realitāti, kas izjauc lietu kārtību. Rodas daudz jautājumu, uz kuriem atbildes var rast tikai katrs skatītājs pats.

Bet 30. maijā vēlreiz būs redzama Andra Zeibota pravietiskā šausmu komēdija “Melnais pasts” Hermaņa Paukša inscenējumā, režisori Andris Zeibots un Gunta Kusiņa. Šis žanrs latviešu dramaturģijā ir mazāk zināms un būs tuvāks tiem skatītājiem, kam patīk tādas Tima Bērtona filmas kā “Bītldžūss”, “Čārlijs un šokolādes fabrika” vai leļļu filma “Līgava līķis”. Ir 1914. gads, bet kāda maza ciemata iedzīvotāji pat nenojauš, ka tuvojas Pirmais pasaules karš. Pakāries vietējā pasta priekšnieks, un viņa vietā ciematā ierodas dīvains briesmonis.

Visbeidzot, mēnesi 31. maijā noslēgs Ulda Karlova – Karlovska drāma “Es šonakt palieku pie Tevis”, kuras pamatā ir divu cilvēku stāsts, kas savijas personāžiem būtiskāko notikumu ietekmē. Savās dzīvēs šie cilvēki ierauj arī citus personāžus un ietekmē viņu dzīves līnijas. Iestudējums ir Ulda Karlova – Karlovska otrais darbs režijā Dramaturgu teātrī.